Tábor s hasiči

Letní dětský tábor, nejen pro mladé hasiče, pořádaný SDH Droždín ve spolupráci s SDH Olomouc-Černovír a SDH Chválkovice.

Na organizaci tábora spolupracuje zkušený kolektiv vedoucích, s praxí získanou na mnoha dětských táborech a v rámci celoročního vedení Kolektivů mladých hasičů.

Stravu 5x denně a pitný režim zajišťuje již po dlouhá léta zkušený kuchař se svými pomocníky.

Zdravotní péči zajišťuje kvalifikovaný zdravotník ve spolupráci s místním zdravotnickým zařízením.

Táborovou základnu si pronajímáme poblíž obce Čermná ve Slezsku. Ubytování je zajištěno ve stanech s podsadami a pevnými lůžky. Spaní ve vlastních spacácích. Jídelna, kuchyně a marodka, jsou umístěny ve zděné budově. V této budově je i možnost přespání pro všechny děti v případě velké nepřízně počasí. K dispozici jsou sprchy s teplou vodou na samospád a suché WC s výhledem na les. Táborová základna je napojena na rozvod elektrické energie a pitné vody.

Táborová základna je umístěna na kraji lesa, v pěkném prostředí Oderských vrchů, nabízejících množství míst vhodných pro výlety. Přímo na základně je možnost koupání v bazéně.

Pro děti je každým rokem připravena celotáborová hra na předem zvolené téma. Kromě celotáborové hry nás čeká spousta dalších her a soutěží, výlety, koupání, diskotéka, táboráky atd. Důraz je kladen nikoli na nesmyslné soutěžení za každou cenu, ale na přátelskou atmosféru, spolupráci v kolektivu a zlepšování fyzických i psychických schopností všech dětí. Kromě her, se děti budou mít možnost naučit tábornickým dovednostem, první pomoci, orientaci v terénu, střelbě ze vzduchovky, poznávání flóry a fauny, některým hasičským dovednostem, základům spojení radiostanicemi a kódování.

Tábor s hasiči